Otrapuse PRO

Grupa Otra puse dibināta 1992.gadā, līdz šim izdevusi piecus studijas albumus, šobrīd strādā pie jauna albuma un dodas rudens koncerttūrē.

Sekot Nesekot
Atbalstīt
Dalīties
Sazināties
54710 Skatījumi
Info
Galerijas
Jaunākie

Grupa dibināta 1992.gadā, līdz šim izdevusi piecus studijas albumus, no kuriem divi - “Nakts vai rīts” (2009) un “Uzzīmē mani” (2013), ir saņēmuši Latvijas gada mūzikas balvas kā labākais pop mūzikas albums. Dziesma “Nakts vai rīts” bija spēlētākais radio hits 2009.gadā, kā arī dziesma “Ave Pali” ir kļuvusi par vērtīgāko Muzikālās bankas dziesmu 2012.gadā, savukārt dziesma “Uzzīmē mani” 2014.gada Muzikālajā bankā ieņēma otro vietu.

 

Neaizej, nakts vai rīts – paldies tev, ieskaties! Pēc lietus tev tuvoties… Vēstules es tev, savādā.

 

Jau grupas Otra puse dziesmu virsraksti veido stāstu par tuvību, par nepiepildītību dvēselē, meklētāja stāvokli, kas rezonē neskaitāmos domubiedros, uzticamos klausītājos, kuri guvuši šajā mūzikā atbildes un mierinājumu, pārsteigumus un savu sapņu atblāzmu.

 

Kā īsts brīnums stresa un bada laikos Latvijā 1992. gadā uzplauka grupa Otra puse. Nespēdami stāvēt dīkā, bijušie grupas Jumprava mūziķi – Aigars Grāvers un Aigars Krēsla – vēlējās spēlēt ko citu, nekā to bija darījuši savā panākumiem vainagotajā ansamblī. No šī vēlmes arī dzima ne tik vien romantiskas un filozofiskas dziesmas, bet arī jaunā projekta nosaukums. 

 

Otra puse bija citādības meklēšana, tāda kā rūdītu muzikantu otrā seja, kuru atrast palīdzēja tieši jaunā paaudze – dziedātājs Normunds Pauniņš un taustiņinstrumentālists un komponists Ivars Makstnieks. Viņi abi ir tie, kas 25 gadus uzturējuši dzīvu šo skaņās iemiesoto sapni par mīlestību, harmoniju sevī un visapkārt, ļāvuši spārnos pacelties tik daudzām skaistām melodijām, pratuši atrast talantīgus kolēģus, ar kuriem rokrokā savas idejas aiznest līdz klausītājam.

 

Normunda profesionāli skolotā balss, viņa siltais, ausi glāstošais baritons vienmēr bijis grupas Otra puse pievilcības stūrakmens, un ne mazāk lieliski izklausās Ivara pirkstu un smadzeņu pārvaldītais tembru orķestris dziesmu aranžējumos. Abi apveltīti skaņražu talantiem, pēc melodijas dzimšanas talkā saucot prasmīgus dziesmu vārdu autorus – Ivaru Kurpnieku, Robertu Gobziņu, Rolandu Ūdri. Otras puses mūzika nav palikusi iekonservēta albumos, bet regulāri skanējusi koncertos Latvijas prestižākjajās zālēs, kultūras namos, estrādēs, pilīs, ārvalstīs – Vācijā, Norvēģijā, Dānijā u.c. Iegūt jaunas krāsas dziesmām palīdzējusi sadarbība ar spožajām dziedātājām Aiju Andrejevu un Antru Stafecku. 

 

Kā ikviens dzīvs organisms Otra puse ir piedzīvojusi kāpumus un kritumus. Ir gadījies uz krietnu laiku apklust, pēc ilgākas pauzes atdzimstot ar jaunu sparu – grupas nosaukumu tad varēja traktēt kā kolektīva mūža otro pusi jau pieredzējušu mūziķu un Latvijas slavenību statusā. Atelpas noteikti bija vajadzīgas, ļaujot Normundam vingrināties dīdžeja mākslā un papildinot fantāzijas apcirkņus, bet Ivaram – eksperimentēt ar mūzikas instrumentārija tehniskajām iespējām un uzjundīt kaislības Latvijā ar pieteikumu Eirovīzijas dziesmu konkursā. 

 

Klausītāji un mūzikas speciālisti allaž ar vienotu labvēlību vērtējuši Otras puses mūziku. Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas sacensībā grupas albums Nakts vai rīts pelnīti atzīts par 2009. gada labāko popmūzikas albumu, tā tituldziesma kļuva par Gada radiohitu. 2013. gadā par labāko popalbumu valstī tika atzīts grupas Otra Puse disks Uzzīmē mani. Balvu skaitā arī 2011. gada vērtīgākās dziesmas tituls Muzikālajā bankā dziesmai Ave pali. Un topot jaunam skaņdarbam, Normundam un Ivaram vienmēr šķiet, ka tas ir vēl labāks par iepriekšējo. Neapstāties, sekot sirdsbalsij, neieslīgt pašapmierinātībā un turpināt iesākto ceļu – jau 25 gadus tas bijis mīlestības dziesminieku, Otras puses mūziķu moto.

 

Šobrīd grupa strādā pie jaunām dziesmām un ir noilgojusies pēc sava klausītāja, tāpēc rudens koncertūre būs kā svaigs gaiss mūziķiem, kuri ir izslāpuši pēc dzīvajiem koncertiem. Pasākumu norises vietas – 30.10 kultūras centrs “Berģi”, 31.10 Aizkraukles kultūras nams, 07.11 Dobeles k/n un 27.11 Talsu tautas nams. Koncertprogramma paredzēta pusotras stundas garumā, kuras laikā tiks atskaņotas mazāk dzirdētas un pilnīgi jaunas, vēl nepublicētas dziesmas no gaidāmā albuma un , protams, grupas lielākie hīti. Koncertu īpašais viesis - brīnišķīgā dziedātāja Antra Stafecka!

 

 

0
0.00